vážime si
našu prírodu

TUHÉ ŠAMPÓNY

Prechod na bezodpadový život v kúpeľni je celkom jednoduchý. Pleťové krémy, masky a oleje teraz zoženiete balené v skle. Pracie gély, aviváže, či čistiace prostriedky sa dajú načapovať v bezobalových obchodoch do vašich vlastných nádob. A niektoré tekuté produkty dokonca ľahko vymeníte za tuhú variantu – napríklad sprchový gél alebo šampón. Práve tuhý šampón často vyvoláva niekoľko otázok, na ktoré vám však radi odpovieme.

Čo je tuhý šampón?
Tuhý šampón je dielom prírodných a ručne vyrábaných značiek, ktoré ho vytvárajú z rovnakých ingrediencií, aké obsahujú prírodné tekuté šampóny. Jediný rozdiel je v tom, že nepridajú vodu a vďaka tomu má tuhú konzistenciu.

Ako funguje a ako ho používať?
Keďže obsahuje účinné prírodné zložky, dokáže vlasy odmastiť, vyčistiť a vyživiť rovnako ako klasický šampón. Používanie je veľmi jednoduché, stačí si navlhčiť vlasy a buď vytvoriť penu v rukách, alebo tuhým šampónom rovno prejsť po vlasoch a vytvoriť penu tam. Následne vmasírovať a opláchnuť. Po použití treba šampón položiť do suchej misky / prenosky a nechať vysušiť na vzduchu. Tým predchádzame jeho zbytočnému rozpúšťaniu sa a vydrží nám dlhšie.

Prečo je lepší ako tekutý šampón?
Vďaka jeho tuhej konzistencii ho netreba baliť do plastu a obsah prírodných ingrediencií zabezpečuje šetrnosť k nášmu telu i prírode. Pri cestovaní nezaberie veľa miesta a netreba riešiť ani množstvo tekutín na letisku. Je možné ho využiť aj ako sprchový gél, či šampón pre našich domácich miláčikov.

Ako nájsť ten pravý?
V súčasnosti má tuhý šampón v ponuke niekoľko slovenských značiek prírodnej kozmetiky. Najznámejšie sú tuhé šampóny od Ponio, Kvitok, Musk, Mydlové, Soaphoria a množstvo iných.
V prvom rade zistite svoj typ vlasov, pridajte to, čo od šampónu bežne očakávate a potom si vyberte výrobcu, ktorý je vám najviac sympatický. Ak vám však vaša prvá voľba nebude vyhovovať, nezúfajte a dajte tomu ešte raz šancu. Niekedy je potrebné vyskúšať niekoľko, kým sa dopracujete k tomu, ktorý bude ten pravý.

My Vám to ale predsa len troška uľahčíme a ponúkame vám prehľad účinnosti tuhých šampónov ako ich uvádzajú výrobcovia.
V prehľade nájdete tuhé šampóny, ktoré máme aktuálne v ponuke U Vážky:

Vaša Vážka Veronika

Mohlo by Vás zaujímať...

CELIAKIA

Pokračujeme s článkami o alergiách a intoleranciách a dnes si povieme niečo o celiakii a …

Čítať viac
NÁŠ TÍM VÁŽKY

Vážku tvoria predovšetkým ľudia. Celý team U Vážky a vy, naši drahí zákazníci. Snažíme sa …

Čítať viac